O firmie

ComfreyLab dawniej Pracownia Żywokost Waldemar Szendera działa nieprzerwanie od 1990 roku. Od początku działalność firmy koncentrowała się na outsourcingu środowiskowym zarówno w zakresie dokumentacji i projektów jak również bieżącej obsługi planowanych inwestycji. Jako jedna z nielicznych firm ComreyLab przy współpracy z Głównym Instytutem Górnictwa stworzyła innowacyjne poletko fitoremediacyjne w ramach projektu „FOKS”. Równocześnie, jako pierwsza firma w Polsce zastosowała pionierską metodę restytucji zbiorowisk roślinnych w miejskiej dolinie rzecznej rzeki „Ślepiotki”, chroniąc tym samym lokalną florę i faunę.

W 2010 roku firmie przyznano wyróżnienie w konkursie „Innowator Śląska 2010″ w kategorii mikroprzedsiębiorstwo, a w 2016 ComferyLab otrzymała nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego za najlepszą przestrzeń publiczną województwa śląskiego 2015 w kategorii nagroda internautów za realizację pn. „Budowa Parku tematycznego – Ośrodka Edukacji Ekologicznej”.

Nasze usługi świadczymy na terenie woj. Śląskiego, Opolskiego, Dolnośląskiego, północnych Czech, ale podejmujemy się projektów także z całej Polski.

Z powodzeniem bierzemy udział w międzynarodowych i narodowych projektach badawczych. Tworzymy zespół specjalistów naukowych i ekspertów, który gwarantuje wykonanie usług w najwyższym standardzie. To co nas wyróżnia to indywidualne podejście do spraw Klienta, poprzedzone dogłębną analizą stanu formalno-prawnego oraz pełne zaangażowanie w prowadzone sprawy.

Zapraszamy do współpracy!

Pracownia Żywokost to:

Lat doświadczenia
Zrealizowanych projektów
Raportów środowiskowych
Specjalistów
Najlepsza przestrzeń publiczna
Opinia o innowacyjności
Wyróżnienie